KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 13846185
nr 1384 6185
Petter Pettersson
(f. 1942), Sverige
Teckningar, 4 st, Sjukhusscener. Signerad, daterad -1977. Blyerts/kol. Bladets mått: ca 108x79 cm, oramade löst blad
Petter Pettersson, svensk bildkonstnär född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 15 mars 2021
kl 20:13:15
15/3 10:59:08